TJ ŠTÍTINA-BUDIŠOV 1-2

 TJ TATRAN ŠTÍTINA-TJ SPARTAK (1:0)  1:2 
 

Štítíina po poločase vedla, ale lídrovi tabulky se podařilo s velkým vypětím sil skóre otočit. 

 
 
 

Suverénní lídr tabulky se na hřišti předposlední Štítiny na tři body velice nadřel. Velmi dlouho se nemohl prosadit přes precizní obranu domácích, která ho do šancí moc nepouštěla. Teprve ve 24. minutě se dostal ke střele Petr Modelský, ale Martin Vitásek jeho prudkou střelu s přehledem chytil. Ve 27. minutě se řítil na hostující klec samotný Marek Vitásek, ale rozezvučel pouze brankovou konstrukci. Štítina se ujala vedení ve 37. minutě, když nahrávku agilního Marka Vitáska na hranici šestnáctky uklidil tvrdou ranou k tyči Dominik Watzlawik – 1:0. Budišov sice byl aktivnějsí na míčí, ale kromě rohů se k ničemu nedostal.

 

Druhá půle byla o dobývání domácí tvrze. Štítina ale neustále vyrážela k nebezpečným brejkům, jako v 52. minutě, když Stoklasa vhodný okamžik k zakončení prošustroval. Budišov reagoval hlavičkami Pizura a Martina Pražáka, které mířili jen do domácího strážce svatyně. Budišov se brankově prosadil teprve v 63. minutě, když Roman Modelský uvolnil mezi dvěma obránci Kurice a ten nedal brankáři Martinu Vitáskovi žádnou šanci – 1:1. V 77. minutě pěkně protáhl domácího gólmana střelou k tyči Martin Pražák. Sedm minut před koncem nastřelil štitínský Marek Vitásek tyč a přišel trest. Dvě minuty před koncem Filip Pražák nezištně našel střídajícího Skácela, který prudkou střelou napálil míč do kasy – 1:2. Štítina dvakrát sice těsně prohrála, ale dva přední celky tabulky pořádně potrápila, a pokud bude pokračovat v těchto výkonech určitě není jejísituace beznadějná. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 Ohlasy k zápasu: 

 

 
 
 
 
 
 
 
TJ Spartak Budišov nad Budišovkou

 

Dušan Anděl (trenér):

Zápas to byl z naší strany hodně podceněný. Hráli jsme nejhůř od té doby, co mužstvo trénuju. Domácí hráli koncentrovaně v obraně, a my jsme se velice těžko prosazovali. Naštěstí pro nás jsme výsledek dokázali otočit.